Hallinto- ja strategiapalvelut

Regina Ollila
hallintojohtaja
regina.ollila@jikky.fi
p. 040 570 8739

Kaija Metsänranta
vt. henkilöstöjohtaja
kaija.metsanranta@eskoo.fi
p. 050 474 6703

Petra Anttila
kehitysjohtaja
petra.anttila@epshp.fi
p. 050 474 4713

Anu Helin
talousjohtaja
anu.helin@llky.fi
p. 040 630 2717

Ari Pätsi
tietohallintojohtaja
ari.patsi@epshp.fi
p. 050 474 4509

Jari Hakala
tukipalvelujohtaja
jari.hakala@epshp.fi
p. 050 474 4128

Hallintopalvelut

Ulla Isotalo
hankinta- ja logistiikkajohtaja
ulla.isotalo@epshp.fi
p. 050 474 4532
Marita Kojola
valvontapäällikkö
marita.kojola@seinajoki.fi
p. 044 425 5306
Harri Iskala
turvallisuuspäällikkö
harri.iskala@epshp.fi
p. 050 474 5750
Jonna Lintala
tiedonhallinta- ja arkistopäällikkö
jonna.lintala@epshp.fi
p. 050 474 4422

Henkilöstöpalvelut

Terhi Haapala
rekrytointi- ja työhyvinvointijohtaja
terhi.haapala@lapua.fi
p. 044 438 4100
Mikko Heiniluoma
palvelussuhdepäällikkö
mikko.heiniluoma@eskoo.fi
p. 050 474 6838

Talouspalvelut

Tiina Lehtinen
talouspäällikkö (laskutuspalvelut)
tiina.lehtinen@llky.fi
p. 040 628 8444
Arvi Snäll
talouspäällikkö (kirjanpitopalvelut)
arvi.snall@jikky.fi
p. 044 790 2525
Heli Hämeenniemi
talouspäällikkö (controller-toiminnot)
heli.hameenniemi@epshp.fi
p. 050 474 2988

Tietohallintopalvelut

Jarmo Haukilahti
sote-tietojärjestelmäpäällikkö
jarmo.haukilahti@epshp.fi
p. 050 474 3581
Timo Lilja
ICT-kehityspäällikkö
timo.lilja@epshp.fi
p. 050 474 5844

Tukipalvelut

Teuvo Ristilä
rakennuttamispäällikkö
teuvo.ristila@epshp.fi
p. 050 474 4985
Timo Hakala
tilanhallintapäällikkö
timo.hakala@eskoo.fi
p. 050 474 6728
Hannu Mänty
tekninen päällikkö
hannu.manty@epshp.fi
p. 050 474 4770
Kaija Mäkelä
palvelupäällikkö (ruoka- ja puhtauspalvelut sekä
välinehuolto)
kaija.makela@epshp.fi
p. 050 474 4539
Marja Kartimo
palvelupäällikkö
(asiakaspalvelukeskus)
marja.kartimo@epshp.fi
p. 050 474 2514