Hyvinvointialueen valmistelu

Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen kirjaamo kirjaamo@hyvaep.fi

Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen Y-tunnus on 3221323-8.

Hyvinvointialueen jaostojen puheenjohtajien yhteystiedot löydät tämän sivun sivupalkista, jossa jaostot on esitelty.

Tero Järvinen
hyvinvointialuejohtaja
tero.jarvinen@epshp.fi
p. 050 474 4100

Tanja Penninkangas
muutosjohtaja
tanja.penninkangas@epshp.fi 
p. 050 474 2181

Carita Liljamo
palvelujaoston vastuuvalmistelija
carita.liljamo@epshp.fi
p. 050 474 2182

Miia Hietaniemi
asiakaspalveluiden asiantuntija
miia.hietaniemi@epshp.fi
p. 050 474 2143

Miska Kaihlamäki
asiantuntija-assistentti
miska.kaihlamaki@epshp.fi
p. 050 474 2141

Henni Kurvinen
hallintoassistentti
henni.kurvinen@epshp.fi
p. 050 474 2900

Anu Hannula
assistentti
anu.hannula@epshp.fi
p. 050 474 2408

Johanna Eväsoja
asiakaspalveluiden asiantuntija
johanna.evasoja@epshp.fi
p. 050 474 2946

Johanna Mäenpää
asiakaspalveluiden asiantuntija
johanna.t.maenpaa@epshp.fi
p. 050 474 2886

Anu Kallio
asiantuntija-assistentti
anu.kallio@epshp.fi
p. 050 474 2641

Tulevaisuuden sote-keskus -hanke

Tytti Luoto
hankejohtaja
tytti.luoto@seinajoki.fi
p. 050 591 1741

Hanketyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.

Toimeksi-hanke

Tytti Luoto
hankejohtaja
tytti.luoto@seinajoki.fi
p 050 591 1741

Hanketyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.

IkäKoti-hanke

Anneli Saarinen
hankepäällikkö
anneli.saarinen@seinajoki.fi
0400 790 512

Hanketyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.

Hyvinvoiva Etelä-Pohjanmaa -hanke

Maria Keto
hankejohtaja
maria.keto@epshp.fi
p. 050 474 2471