Hyvinvointialueen valmistelu

Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen kirjaamo
kirjaamo@hyvaep.fi

Tero Järvinen
vt. hyvinvointialuejohtaja
tero.jarvinen@epshp.fi
p. 050 474 4100

Tanja Penninkangas
muutosjohtaja
tanja.penninkangas@epshp.fi 
050 474 2181

Carita Liljamo
palvelujaoston vastuuvalmistelija
carita.liljamo@epshp.fi
050 474 2182

Miia Hietaniemi
asiakaspalveluiden asiantuntija
miia.hietaniemi@epshp.fi
050 474 2143

Miska Kaihlamäki
asiantuntija-assistentti
miska.kaihlamaki@epshp.fi
050 474 2141

Henni Sippola
hallintoassistentti
henni.m.sippola@epshp.fi
050 474 2900

Tulevaisuuden sote-keskus -hanke

Tytti Luoto
hankejohtaja
tytti.luoto@seinajoki.fi
050 591 1741

Hanketyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.

Toimeksi-hanke

Tytti Luoto
hankejohtaja
tytti.luoto@seinajoki.fi
050 591 1741

Hanketyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.

IkäKoti-hanke

Anneli Saarinen
hankepäällikkö
anneli.saarinen@seinajoki.fi
0400 790 512

Hanketyöntekijöiden yhteystiedot löydät tästä.