Etelä-Pohjanmaan sote-uudistus

Tytti Luoto
hankepäällikkö
tytti.luoto@seinajoki.fi
050 591 1741
Etelä-Pohjanmaan sote-uudistus
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Toimeksi-hanke

Carita Liljamo
hankejohtaja
carita.liljamo@epshp.fi
050 474 2182
Etelä-Pohjanmaan sote-uudistus
Sote-rakenneuudistus -hanke

Sote-rakenneuudistus -hanke

Miska Kaihlamäki
viestintä- ja hallintosihteeri
miska.kaihlamaki@epshp.fi
050 474 2141

Piia Jaskari
asiantuntija, palvelukokonaisuudet ja -ketjut
piia.jaskari@epshp.fi
050 474 2190

Tiina Paganus
asiantuntija, valvonta ja tiedon tuottaminen
tiina.paganus@epshp.fi
050 474 2142

Unto Raunio
asiantuntija, päihde- ja mielenterveystyö
unto.raunio@epshp.fi
050 474 3904

Virve Rinne
asiantuntija, muistipotilaan palveluketju
virve.rinne@epshp.fi
050 474 2146

Anne Saarijärvi
asiantuntija, tiedon tuottaminen
anne.saarijarvi@epshp.fi
050 474 2143

Teija Matalamäki
asiantuntija, hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen sekä asiakaspalautejärjestelmä
teija.matalamaki@epshp.fi
050 474 2907

Tulevaisuuden sote-keskus -hanke

Anna Nurmela
hanketyöntekijä
anna.nurmela@seinajoki.fi
050 594 0273

Tuula Peltoniemi
hanketyöntekijä
tuula.peltoniemi@seinajoki.fi
050 568 8310

Mari Vuorenmäki
hanketyöntekijä
mari.vuorenmaki@seinajoki.fi
050 599 1259

Arja Salli
asiantuntija-assistentti
arja.salli@seinajoki.fi
050 599 6409

Toimeksi-hanke

Marjut Karlsson
hanketyöntekijä
050 347 7233
marjut.karlsson@seinajoki.fi

Minna Paloheimo-Asunmaa
hanketyöntekijä
050 472 1154
minna.paloheimo-asunmaa@seinajoki.fi

Merja Paulasaari
hanketyöntekijä
044 425 5740
merja.paulasaari@seinajoki.fi

Pirjo Kankaanpää
hanketyöntekijä
050 474 6720
pirjo.kankaanpaa@eskoo.fi

Marika Ylikojola
hanketyöntekijä
050 474 6764
marika.ylikojola@eskoo.fi